ثبت اختراع خشک‌کن درای زیرو شرکت توسعه پویان آروند

مکان شما:

ثبت اختراع خشک‌کن درای زیرو شرکت توسعه پویان آروند

ثبت اختراع خشک‌کن درای زیرو پس از طی مراحل داوری استعلام سختگیرانه و تایید مرکز مالکیت‌های معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام و نهایی شد.

ثبت اختراع چیست؟

در نظام حقوقی قانون تجارت در دنیا مفهوم ثبت اختراع به ثبت حقوق مادی و معنوی یک طرح، دستگاه، روش یا ترکیبی از این موارد که نوآوری خاص و منحصر بفردی را ارائه کنند اطلاق می‌شود. سازمان، اداره یا نهاد ثبت کننده که وظیفه اجرای فرآیند ثبت اختراع را برعهده دارد متعهد می‌شود که پس از طی فرآیند ثبت، حقوق مادی و معنوی ناشی از موضوع ثبت اختراع برای مخترع یا مخترعین را محفوظ نگه دارد. با توجه به سختگیری‌های فرآیند داوری در مرحله استعلام، گواهی ثبت اختراع در ایران را می‌توان یک گواهی تاییدیه معتبر نیز دانست که اخذ آن اعتبار محصول نهایی را گواهی می‌کند.

خشککن درای زیرو چگونه ثبت شده است؟

فرآیند ثبت اختراع خشک‌کن درای زیرو در سال 1399 آغاز شد. پس از تکمیل فرم‌های لازم و ارسال مدارک برای مرکز مالکیت‌های معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و طی مراحل بررسی توسط کارشناسان آن سازمان پرونده برای بررسی فنی و تخصصی به مرجع استعلام به تشخیص اداره فوق الذکر ارجاع داده شد. مرحله استعلام فرآیندی سختگیرانه است که امکان هرگونه دسترسی به داوران را مسدود می‌سازد. تنها مدارک تحویل شده به داور از کانال اداره مذکور قابل ارسالخواهد‌ بود. در نهایت و پس از طی زمان حدودی 2 سال از شروع فرآیند ثبت اختراع خشک‌کن‌های اتاقی درای زیرو، این طرح با 11 ادعا به طور کامل به ثبت رسید. این طرح برای مدت زمان 20 سال مورد حمایت حقوقی آن سازمان قرار گرفته است.

خلاصه اختراع

سامانه مانيتورينگ و كنترل خشك كن‌هاي هواي گرم مصحولات غذايي مبتني بر HMI و IOT با هدف ارائه راهكاري براي حل مشكل كيفيت فرآورده نهايي در فرآيند خشك كردن در خشك كن‌هاي هواي گرم محصولات غذايي طراحي و ساخته شده است. در اين سيستم براي حل مشكل فوق از رابط كاربري صنعتي HMI بومي سازي شده جهت ساده سازي فرآيند خشك كردن منطبق بر استانداردهاي بين المللي استفاده شده است. 
استفاده از تجهيزات استحصال داده دقيق، قابليت مديريت مصرف انرژي، قابليت كنترل توسط اپليكيشن تلفن همراه بر بسترIOT، قابليت ارائه تنظيمات پيشنهادي براي كمك به كاربران مبتدي، قابليت ارائه بروزرساني براي ديتابيس تنظيمات و نرم افزار، استفاده از تجهيزات پايش ايمني سيستم، طراحي صنعتي الگوريتم‌هاي برنامه نويسي، استفاده از تركيبي از ميكروكنترلر و ميكروپروسسور با قابليت پردازش چند رشته اي و تصحيح خطاهاي احتمالي، خشك كردن محصول با كمترين ميزان تابش و رسانش با هدف يكنواختي فرآيند خشك شدن، قابليت تنظيم حجم هواي درگردش در محفظه خشك كن از ويژگي‌هاي سيستم طراحي شده است. سيستمي با مجموعه ي ويژگي‌هاي موجود در اين طرح كه نتيجه وجود اين ويژگي‌ها افزايش كيفيت محصول نهايي در حد كيفيت محصولات قابل پذيرش براي كشورهاي اروپايي باشد در مطالعات چه در فاز پژوهشي و چه در فاز مطالعات طرح‌هاي ثبت شده ي گذشته يافت نشد.

 

طبقه بندی بین المللی اختراع

A23N-12/08: For drying or roasting, with stirring, vibrating or grinding devices, with centrifuging devices
F26B-15/18: The objects or batches of materials being carried by endless belts
F26B-25/04: in the shape of discrete sheets (wicket conveyors F26B 15/085)
F26B-21/00: Arrangements {or duct systems, e.g. in combination with pallet boxes,} for supplying and controlling air or gases for drying solid materials or objects; air conditioning or ventilation in general F24F
F26B-25/00: Details of general application not covered by group F26B 21/00 or F26B 23/00 (loading, conveying, and unloading in general B65G)

مشخصات حقوقی اختراع

شماره اظهارنامه: 139950140003010692

شماره ثبت: 107029

تاریخ ثبت اظهارنامه: 1399/12/09

نام مالک: شرکت توسعه پویان آروند (سهامی‌خاص)

تاریخ ثبت اختراع: 1401/02/31

مشاهده پرونده کامل درای زیرو را با کلیک روی لینک مشاهده کنید.

برای مشاهده مشخصات و ویژگی‌های خشک‌کن‌های درای زیرو به صفحه معرفی محصول مراجعه نمائید.

می‌خواهید از آخرین قیمت‌ها مطلع شده و محصولات را سفارش دهید، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر